Czy chcesz, aby słupki płotu panelowego rozchybotały się i były luźne po jakimś czasie? Jeśli nie – od razu zapytaj wykonawcę jakiego betonu używa do osadzania słupków. Jeśli suchą zaprawę zalewa wodą, luźne słupki masz prawie gwarantowane.
Czy zależy Ci, aby ogrodzenie było proste i nie przechylało się? Zwróć uwagę jak głęboko kopane są dziury pod słupki. Jeśli ktoś zrobi otwory zbyt płytko, pracujący grunt i przemarzanie może zaskoczyć efektem. A nawet może wystąpić klasyczne “tylko nie dotykaj płotu”, bo się wygnie.
Wiadomo, że ogrodzenie z paneli drutowych nie jest “antywłamaniowe”, ale czy wolisz aby było sztywne i w swojej mierze jednak solidne, czy aby sprawiało wrażenie, że może się wygiąć od samego patrzenia? W tej kwestii zwróć uwagę na grubość drutów, 4mm to dobry standard, 5mm są mocne, na mniej niż 4mm nie patrz wcale, chyba że jako lepsza “siatka leśna”. Prócz grubości drutu, na sztywność i wytrzymałość paneli, wpływają rozmiary oczek. Nie mogą być zbyt duże, tzn. im gęściej rozmieszczone są druty tym mocniejszy panel.
A co jeśli montaż ogrodzenia byłby umówiony na czwartek, a ekpiy ni widu ni słychu. Dzwonisz i słyszysz, że coś wypadło i będą w przyszły wtorek. Przyjeżdżają robią, jednak w dniu, w którym mieli kończyć, informują że będą za 3 dni. Po prostu do wykonania ogrodzenia warto zainwestować w kogoś słownego i sprawdzonego.
Wyobraź sobie jak w ulewny późny wieczór wracasz z rodziną z kina. Po dobrze spędzonym czasie, jesteście już zmęczeni i myślami w ciepłym łóżku. Przy samym wjeździe do domu, okazuje się że brama nie może się otworzyć… wieje, leje i ciemno. Sytuacja nie do pozazdroszczenia. Ciężar samej bramy plus wiatr może być destrukcyjny, jeśli jest słabe, błędne fundamentowanie, słabej jakości mocowania, zawiasy i elementy bramy lub błędy wykonawcze i monterskie.
Jeśli szukasz najniższej ceny ogrodzenia, pomyśl dwa razy. Na ważnych rzeczach, lepiej nie przyoszczędzić, bo skończy się nerwami i podwójnymi wydatkami.